Kilka zasad Złotej Formuły budżetu w parze
Kilka zasad Złotej Formuły budżetu w parze

1+1=3

"Złota Formuła" to moje tylko nieco żartobliwe określenie na model prowadzenia budżetu w parze. Oddaje to, jak prawdziwa alchemia się zadzieje, gdy tę formułę wdrożycie.

Kiedy łączy Was miłość i szczery zamiar wspólnego życia, to z 2 istot stajecie się 3 bytami. Istnieją teraz: Ty, Ona/On i Wy.

Odzwierciedlenie tych 3 bytów to początek systemu kont pozwalających prowadzić budżet funkcjonalny, zrównoważony, dostosowany do Waszych potrzeb. I pragnień.

 

Bez nadwerężania silnej woli. Swobodnie.

 

Konto wspólne i konta osobiste to elementy bazowe, wyjściowe systemu, który nazywam "wieloKONTnością". Ma to związek z regułą "pieniądze lubią porządek". Może zresztą to niekoniecznie pieniądze to lubią? Tylko my, ludzie, mając w finansach porządek, lepiej nimi zarządzamy?

 

Podstawowa reguła budżetu kochającej się pary to równość. To zaakceptowanie, że Ty i Twoja Osoba macie w związku tę samą wartość. Chociaż jedno z Was może być bardziej doceniane (czasowo?) przez system. Chociaż tylko kobieta ma potencjał urodzenia dziecka. Chociaż z reguły to facet jest wyższy....

Oboje jesteście tak samo ważni. I niezależnie od tego, ile kto przysparza wspólnemu budżetowi wpływów, Wasze osobiste konta zasilą identyczne kwoty ze wspólnego budżetu.

 

Jeśli interesuje Cię model budżetu w parze "na serio", który jest pochodną Waszego związku, a nie systemu gospodarczo-społecznego - dopisz się do listy oczekujących na kolejną edycję kursu FINANSE W ZWIĄZKU - Z GŁOWĄ I SERCEM:

Finanse w związku - zapisy na kolejną edycję

Odbierz kody rabatowe
Natalia wysyła maile z kodami na wyłączność dla Czytelniczek/ków newslettera. Dopisz się też - a zniżki (oraz przyjemności) Cię nie ominą :)
Szanujemy Twoją prywatność. Nie sprzedajemy Twoich danych. Zależy nam na długotrwałej przyjaźni :)
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl